Oborniki w płynie – zalety stosowania Data dodania:

Na rynku ogrodniczym stale rozszerza się oferta dla ogrodników – ekologów. Jedną z nowości są oborniki płynne. Oborniki płynne należą do grupy oborników organicznych. Ich głównym zadaniem jest poprawienie struktury gleby i wprowadzenie do niej korzystnych mikroorganizmów oraz zasilenie jej w pierwiastki potrzebne roślinom do rozwoju. Dzięki obornikom w glebie następuje wzbogacenie mikroflory glebowej co ma zdecydowany wpływ na powiększenie warstwy próchnicznej. Korzystne środowisko rozwoju roślin wpływa na ich wzrost oraz plonowanie. Ponadto nawożenie nawozami organicznymi jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nawozy takie nadają się do roślin doniczkowych oraz w ogrodzie.

Obornik koński w płynie

W ofercie naszego sklepu znajdziesz obornik koński w płynie przeznaczony do nawożenia roślin ozdobnych domowych i ogrodowych (jednorocznych i wieloletnich), roślin sadowniczych i warzyw.

Stosowanie

Rośliny ozdobne:
W okresie od marca do września rośliny podlewać 5% roztworem nawozu (50 ml nawozu na 1 litr wody) przy każdym podlewaniu. W okresie od października do lutego rośliny nawozić co 3 tygodnie. Ilość roztworu dostosować do wielkości pojemnika.

Rośliny ozdobne ogrodowe:
W okresie wegetacji roślin podlewać 15% roztworem nawozu (150 ml nawozu na 1 litr wody) co 14 dni w ilości 1,5-2 litrów na 1 m2.

Rośliny sadownicze:
Przed sadzeniem drzewek/krzewów/sadzonek 2-krotnie rozcieńczony roztwór nawozu (500 ml nawozu dopełnić wodą do 1 litra) rozlać a powierzchnię gleby w ilości 5 litrów na 1 m2, a następnie wymieszać do głębokości ok. 20 cm.

W istniejącym ogrodzie/sadzie/plantacji:
2-krotnie rozcieńczony roztwór nawozu (500 ml nawozu dopełnić wodą do 1 litra) rozlać równomiernie wokół rośliny w ilości 5 litrów na 1 m2. Zabieg ten wykonać wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji) lub po zbiorach owoców (lecz nie później niż do 3 listopada).

Warzywa:
Przed siewem lub sadzeniem rozsad podlać glebę 50% roztworem nawozu (500 ml nawozu dopełnić wodą do 1 litra) w ilości 5 litrów na 1 m2 a następnie wymieszać z glebą do do głębokości ok. 20 cm.

 

Przed aplikacją nawozu należy zapoznać się z instrukcją dawkowani oraz zasadami bezpieczeństwa przy stosowaniu danego nawozu.

 

 

Wysyłamy
Płatności