Nawóz ZAKWASZAJĄCY 5 kg - siarczan amonu

NF5S
siarczan_amonu_5kg_01
siarczan_amonu_5kg_01
Cena 12,60 PLN
Opinie: 0 Dodaj opinię »
DostępnośćWysyłka w ciągu 48h
Stany magazynowe
Dostawa już od9,90 PLN
Jednostka miary: szt

Opis towaru

Nawóz o działaniu zakwaszającym, przeznaczony do aplikacji pod wszystkie rośliny kwaśnolubne takie jak: azalie, rododendrony, borówki oraz rośliny iglaste. Skutecznie obniża pH podłoża stwarzając warunki korzystne dla rozwoju tych roślin. Zawiera azot oraz siarkę. Siarczan amonu ma powolne działanie i jest nawozem przedsiewnym. Z uwagi na fizjologicznie kwaśną reakcję siarczanu amonu, stosować go należy na glebach zasadowych bądź obojętnych. Na glebach słabo kwaśnych, zgodnie z zaleceniami nawozowymi, siarczan amonu stosować pod uprawy wymagające takich warunków. Nawóz można stosować jako dodatek wspomagający działanie środków chwastobójczych (herbicydów).

NAWÓZ WE A.1.4 Siarczan amonu N 20,8
Zawartość składników pokarmowych: Azot (N) w formie amonowej – 20,8%.
Typ opakowania: torba foliowa

Dawkowanie: W przypadku roślin takich jak azalie, rododendrony, borówka amerykańska, drzewa i krzewy iglaste, zaleca się stosować nawóz w dawce rocznej 3kg/100m2.. Następnie, nawożenie uzupełnić odpowiednimi nawozami NPK, stosowanymi w miarę potrzeb. Dawkę ustalić w zależności od rodzaju uprawy, jej kondycji, zasobności gleby i potrzeb nawozowych. Nie przekraczać zalecanej dawki jednorazowej. Po nawożeniu doglebowym rośliny należy podlać.

Właściwości: Nawóz jest łatwy do równomiernego wysiewania. Składniki pokarmowe są dobrze rozpuszczalne w wodzie i łatwo przyswajane przez rośliny.

Dodaj opinię »

Cechy towaru

Waga
5 kg
Kod towaru
NF5S
Symbol
535796
Kod EAN

Wysyłamy

Płatności